Ana Sayfa Ekonomi Viranşehir’de 600 kişiye istihdam imkanı!

Viranşehir’de 600 kişiye istihdam imkanı!

Viranşehir’de, 600 kişinin istihdam edileceği Viran Giyim Sanayi Fabrikası açılış için gün sayıyor.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2019 Çarşamba 09:26
Viranşehir’de 600 kişiye istihdam imkanı!

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci’nin istihdama yönelik girişimleri sonucu ile Şanlıurfa Valiliği, YİKOB, Viranşehir Belediyesi ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının yapımdaki destekleriyle açılacak Viran Giyim Sanayi Fabrikası bitme aşamasına geldi.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ve İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci, Organize Sanayi Bölgesinde yapılan ve bitme aşamasına gelen Viran Giyim Atölyesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Burada fabrikanın son durumu ile ilgili konuşan Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, yaklaşık 5-6 ay gibi bir sürede yapılan ve bitme aşamasına gelen fabrikanın ilçe ekonomisine büyük bir katkı sunacağını söyledi.

İlk etapta 250 kadının istihdam edileceğini, ikinci senenin sonunda ise 600 kişinin istihdam edileceğini belirten Kaymakam Dereci, “Şanlıurfa Valiliği, YİKOB, Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası ile Viranşehir Belediyesinin katkılarıyla bugünlere geldik. Viranşehir halkı adına onlara teşekkürü bir borç bilirim. Var olan kadın destek merkezlerinde dikiş nakış kursu verdiğimiz kursiyerler burada çalışma imkanı bulacak. Organize Sanayi Bölgesinde şu an 61 firma var. Toplam istihdam sayısı 600 ile 800 arasında değişiyor. Bu fabrika, tek başına bu istihdamı katlayacak bir seviyeye ulaştıracak. İstihdama yönelik bu tür yatırımlar devam edecek” diye konuştu.

Belediye Başkanı Salih Ekinci ise, önemli olanın böyle rol model bir fabrikanın açılması olduğunu söyleyerek, bundan sonra bu sayıların artırılması için çalışacaklarının altını çizdi. Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Kadir Kılıçoğlu ve Viran Giyim Sanayi Fabrikası Yönetim kurulu Başkanı Şaban Bilgin de birer konuşma yaparak, başta İlçe Kaymakamı Ömer Dereci ve emeği geçenlere teşekkür etti.

BİHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık