Ana Sayfa Gündem Urfalı öğrencilere şehitlik ve gazilik bilinci anlatıldı

Urfalı öğrencilere şehitlik ve gazilik bilinci anlatıldı

Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığınca öğrencilere yönelik olarak 'Şehitlik ve Gazilik Onuru' konulu konferans düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2019 Perşembe 11:30
Urfalı öğrencilere şehitlik ve gazilik bilinci anlatıldı

Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığınca genç nesillerin şehitlik ve gaziliğin onurunu ve önemini anlamalarına katkı sağlamak maksadıyla öğrencilere yönelik olarak 'Şehitlik ve Gazilik Onuru' konulu konferans düzenlendi.

Emine Göncü Anadolu Lisesi’nde verilen konferans; İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Arif Kırıkçı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, Emine Göncü Anadolu Lisesi Müdürü İsa Urgancı, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Hasan Aslan, İç Güvenlik Gazisi Durak Burhan, Öğretmen Yarbay Musa Hakan Güler, Bakım Yüzbaşı Ahmet Köse, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Öğrencilere katılımcılar tarafından 'Şehitlik ve Gazilik' kavramlarına ilişkin bilgilerin ve kendi yaşadıkları anılarının anlatıldığı konferansta, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kırıkçı tarafından katılımcılara; Vatan, İstiklal, Şehitlik ve Gazilik bilincinin oluşturulması yönündeki çalışmalarından ötürü birer plaket verildi.

Konferans birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

BİHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık