Ana Sayfa Ekonomi Ticaret, yatırım ve turizmde işbirliği atağı!

Ticaret, yatırım ve turizmde işbirliği atağı!

Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Türkiye ve Suzhou'nun ticaret, yatırım ve turizm işbirliklerinin artırılmasına çalışırken, bir yandan da ziyaretlerine devam edip, Türkiye’deki yatırım fırsatları konusunda şirket yetkililerini bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2019 Salı 09:53
Ticaret, yatırım ve turizmde işbirliği atağı!

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin'in Jiangsu eyaleti Suzhou şehrini ziyaret ederek yerel yöneticiler ile görüştü. Önen, Türkiye ve Suzhou'nun ticaret, yatırım ve turizm işbirliklerinin artırılması konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Görüşmede ayrıca, Suzhou’da yerel hükümetinin desteği ile Türkiye tanıtım faaliyetleri düzenlenmesi yönünde uzlaşı sağlandı. Böylece Suzhou halk müzesinde, Türkiye ile ilgili turizm, gastronomi, yatırım ve ticaret temalı tanıtım organizasyonları hayata geçirebilecek.

Büyükelçi Önen ayrıca, Suzhou'nun önde gelen otobüs üreticisi olan Higer Bus Co. Ltd.'u ziyaret edip, elektrikli ve hidrojenle çalışan yeni nesil otobüsleri ve yurtdışı faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı. Önen, Türkiye’deki yatırım fırsatları konusunda şirket yetkililerini de bilgilendirdi.

Ziyaretlerle ilgili açıklamada bulunan Büyükelçi Emin Önen, “Bugünkü Suzhou şehrine ziyaretimiz çok başaralı geçti. Güzel Türkiye’mizi tanıtıp hem yatırım olanaklarını anlatmak hem de yerel alanda işbirliği imkanlarını tespit etmek için Çin'in farklı bölgelerine ziyaretler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

BİHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık