Ana Sayfa Ekonomi Tatlıses'ten Urfa'ya yatırım müjdesi!

Tatlıses'ten Urfa'ya yatırım müjdesi!

Şanlıurfalı ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses, Urfalı belediye başkanlarıyla bir araya gelerek memleketine önemli yatırımlarda bulunacağını kaydetti. Kentin uçuş seferleriyle ilgili sorunlarını da dile getiren Tatlıses, "Ben kendi Urfama, Antep’ten geldim. Çünkü Urfa uçağı bulamadım o saatte yoktu. Ben bunu istemiyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2019 Pazartesi 13:32
Tatlıses'ten Urfa'ya yatırım müjdesi!

Şanlıurfalı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, bir dizi temaslarda bulunmak üzere memleketine geldi.

Tatlıses, bugünkü ziyaretinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile bir araya geldi.

 Burada yaptığı açıklamada Şanlıurfa'ya önemli yatırımlarda bulunacağını kaydeden Tatlıses, önemli açıklamalarda bulundu. 

'İYİ Kİ MAĞARADA DOĞDUM'

Şanlıurfa'da otel kurma müjdesini veren Tatlıses, "Mağara çok önemli. Diyorlar ki ben sarayda doğmuşum vahiy ilk önce saraya gelmiş. Halbuki vahiy mağaraya gelmiştir. Bunun için orayı restoran yapıp turizmi çekmeliyiz. Yani o doğduğum mağarayı görsün insanlar. Çünkü bilmiyorlar, ben diyorum ki altımızdaki çulu ne yaptın anne. Diyor ki yağmurda karda kapıya koydum. Dedim ki niye kurda kuşa yem olmamak için dedi. Ben mağara adamıyım demiyorum. Mağarada doğdum, iyi ki de mağarada doğmuşum ya mağarada doğmasam, sarayda doğsam kim bilir ne olurdu. Mağara da doğduğum için iftihar ediyorum. Anam beni orda doğurdu çünkü evi yoktu, altında çulu yoktu fakir bir ailenin çocuğuydum. Ciğerci Ahmet’in oğluyum fakir bir aileden geldim. Cenab-ı Hak yürü ya kulum dedi, topallamadan yürüdük Allah’ın emrettiği şekilde. Şimdi diyorum ki 3 tane teknem vardı, 3 tane villam vardı, 1 tane uçağım vardı bunlar güzeldi. Allahtan geldi buna da şükür yetmez mi. Sayın başkanlarımla birlikte olmaktan iftihar ediyorum. Urfa iyiye gidiyor, her geldiğimde farklı bir şey görüyorum. Bugün başkanlarla dolaşacağız. Bir de Göbeklitepeiçin buradayım bir yatırımımız olacak. Yani bana göre Urfa, İstanbul’dan Ankara’dan daha iyiye gidiyor. Oteller zinciri var her tarafta burada niye olmasın. Ben turizmi severim, insana hizmet olacak" ifadelerini kullandı. 
 "MEMLEKETİME ANTEP'TEN GELDİM"

Şanlıurfa'daki uçak seferleri ile ilgili şikayetini aktaran Tatlıses, "Uçak seferleri ile ilgili şikayetim var. Ben kendi Urfama, Antep’ten geldim. Çünkü Urfa uçağı bulamadım o saatte yoktu. Ben bunu istemiyorum. Sayın başkanımıza da buradan sesleniyorum. Madem bu yıl Göbeklitepe yılı seçildi o zaman layığı ile davranalım. Evet şikayetim var çünkü her saat uçak olmalı. Buraya yerli turizmde gelir, yabancı turist Antep’ten mi gelsin. Niye babam Diyarbakır’da, Mardin’de varda Urfa’da yok mu havaalanı" diye konuştu. 
 "GÖBEKLİTEPE İÇİN OTEL DÜŞÜNÜYORUM"

Göbeklitepe için yatırım yapılması gerektiğini kaydeden Tatlıses, "Göbeklitepe turizmi için otel düşünüyorum, turistler gelsin kalsın. En fazla yabancı turist gelir. Biz Urfadayız gidip görmeyiz Balıklıgöl’ü ama yabancı turist merak eder, gelir. Ben İstanbul’da Ayasofya Müzesine bir kere gitmiş değilim ama içerisi yabancı dolu" diyerek sözlerine son verdi.

Özlem DİKMEN-BİHA 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık