Ana Sayfa Gündem Kamulaştırma tamam: Yıkım çalışmaları başladı!

Kamulaştırma tamam: Yıkım çalışmaları başladı!

Büyükşehir Belediyesi, Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesinde yeşil alan yapmak için 3 yapının kamulaştırmasını tamamlayarak yıkım çalışmalarının startını verdi.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2020 Pazartesi 12:09
Kamulaştırma tamam: Yıkım çalışmaları başladı!

Büyükşehir Belediyesi, Süleymaniye mahallesinde yeşil alan eksikliğini gidermek için bölgede fizibilite çalışması yaparak belirli alanın yeşil alan olması için uygulama başlattı.

Bölgenin nefes alabileceği bir alan oluşturmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları ile 3 hanenin kamulaştırmasını sağlan Büyükşehir Belediyesi, yıkım için start verdi. Başlatılan çalışmaları yerinde denetleyen Beyazgül’e Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı eşlik etti.  BEYAZGÜL: HALKIMIZIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZDUR

Mahalle sakinleri ile görüşerek çalışmaları değerlendiren Beyazgül, “Mahallemize çok güzel bir yeşil alan kazandıracağız. Halkımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Açıklamasında Beyazgül, “Teknik bir gezimiz esnasında Süleymaniye mahallemizin yeşil alanın çok az olduğunu gördük. Bu nedenle belirli alanları kamulaştırarak güzel bir yeşil alan ortaya çıkartalım dedik. Burada yol boyunca bulunan 3 evi kamulaştırarak güzel bir peyzaj ile yeşil alan yapacağız Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ile birlikte. Buraya güzel ağaçlar dikerek yemyeşil bir alan haline getireceğiz, çocuklarımız için oyun parkları, yaşlılarımız için oturma alanları yapacağız. İnşallah Süleymaniye Mahallemize çok güzel bir yeşil alan kazandıracağız. Halkımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur" diye konuştu.

CANPOLAT: DAHA YEŞİL BİR HALİLİYE İÇİN BÜYÜKŞEHİR İLE EL ELE   ÇALIŞIYORUZ Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise, “Şu anda Süleymaniye mahallemizde teknik incelemelerde bulunuyoruz. Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatları ile yeşil alan yapımı için burada bulunan eski yerleşim yerlerini kamulaştırarak yıkım çalışmalarını başlattık. Daha yeşil bir Haliliye için Büyükşehir Belediyemiz ile elimizden gelen tüm çabayı sergiliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile Haliliye Belediyesi el ele Şanlıurfa’nın refahı için yan yana çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Süleymaniye Mahalle Muhtarı Salih Dağ ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ile Haliliye Belediye Başkanımız bu gün buraya gelerek park yapımı için kamulaştırılan alanda yıkım çalışmalarının startını verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum, her şey Süleymaniye için” dedi.
 

YIKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Başlatılan yeşil alan çalışmaları ile ilgili olarak Haliliye Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesindeki yıkım çalışmalarının startını Başkan Beyazgül ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat verdi. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Beyazgül, “Yeşil alan yapmak için İlçe Belediyelerimiz ile koordinasyonlu bir şekilde çalışıyoruz. Başkanımız Mehmet Canpolat ile Haliliye Belediyesi tarafından başlatılan yıkım çalışmalarının startını verdik inşallah burası güzel bir alan olacak, emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan gezileri kapsamında Kurtuluş Müzesi önündeki alanı inceleyen Beyazgül buranın yeşil alan olması için gerekli talimatları verdi.

BİHA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık