Ana Sayfa Yaşam IMPR yeniden faaliyetine başlıyor

IMPR yeniden faaliyetine başlıyor

Bir dönem Şanlıurfa'da da faaliyet gösteren ve mülteciler konusunda çalışmalar yürüten IMPR yeniden faaliyetine başlıyor.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2019 Salı 13:00
IMPR yeniden faaliyetine başlıyor

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Uluslararası Orta Doğu Barış Araştırmaları Merkezi Derneği’nin (IMPR) kapatılma kararı iptal edildi. Bir dönem Şanlıurfa’daki sığınmacılarla ilgili çalışmalar da yapan dernek yeniden faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

Yaşanan süreci kamuoyuyla paylaşan IMPR açıklamasında şunlara yer verdi: “Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından 31 Temmuz 2019’da Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne 06-105-071 kütük numarası ile kayıtlı Uluslararası Orta Doğu Barış Araştırmaları Merkezi Derneği’nin (IMPR) hem çalışmalarına hem de Yönetim Kurulu üyelerinin eylem ve faaliyetlerine dönük gerçekleştirilen kapsamlı araştırma, inceleme ve soruşturma sonucu; 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında gerçekleştirilen kapatma kararının iptal edilmesine, IMPR Derneğinin tüm haklarının iade edilmesine ve faaliyetlerini yasal olarak sürdürmesine oybirliği ile karar verildiğini değerli kamuoyumuzla paylaşmak isteriz. KHK sürecinin başından günümüze kadar Derneğimizin tekrar açılması gerektiğine inanan ve dualarını bizden eksik etmeyen başta mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz olmak üzere, Hükümetimizin saygıdeğer üyelerine, Devletimizin değerli bürokratlarına, bizlere sürekli destek mesajları gönderen sevgili kamuoyumuza ve IMPR’ın çalışkan, fedakâr ve insani yardımın ilkelerini içselleştirmiş çalışanlarına, gönüllülerine ve bizleri yalnız bırakmayan ailelerimize binlerce şükran, teşekkür ve hürmetle. Allah’ın izni ve kamuoyumuzun desteğiyle tarihimizden aldığımız güç ve insani sorumluluk bilinciyle IMPR geçmişte olduğu gibi günümüzde ve gelecekte de mazlum ve mağdurların yanında olmaya devam edecektir. Değerli kamuoyuna duyurulur.”

BİHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de Engellilere  Özel Parkta Sona Doğru

Karaköprü'de Engellilere Özel Parkta Sona Doğru

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık