Ana Sayfa Gündem Haliliye’de yeni kaymakam, muhtarların taleplerini dinledi

Haliliye’de yeni kaymakam, muhtarların taleplerini dinledi

Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Çamlıdere Mahallesi girişinde bulunan Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret ederek, brifing aldıktan sonra Çamlıdere Bölgesi kırsal mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2019 Salı 09:45
Haliliye’de yeni kaymakam, muhtarların taleplerini dinledi

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Kaymakamı Metin Esen, yapılan toplantıda mahalle muhtarlarından Şanlıurfa Valiliğince başlatılan ve 11 Milyon fidan dikimini hedef alan “Zeytin Temalı Yemyeşil Şanlıurfa Projesi” için destek istedi. Kaymakam Esen, okul bahçeleri başta olmak üzere, cami, taziye evleri, mahalle boşlukları, mahalle içi yol kenarlarına fidan dikme hedeflerinin olduğu, kırsalda yaşayan vatandaşlardan tek taleplerinin bu fidanlara sahip çıkmaları olduğunu ifade etti. Kaymakam Esen, özellikle mera ve hazine alanlarının usulsüz kullanımı, bu alanlara yapılan işgal ve tecavüzlerin sonlandırılması ve madde bağımlılığıyla mücadele konusunda mahalle muhtarlarından yapılan çalışmalara destek olunmasını istedi.

Kırsal mahallelerin yol, su ve benzeri yatırım ve hizmetleri konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, amaçlarının tüm kırsal mahallelerinin sorunlarına çözüm bulmak olduğunu ifade etti.

Toplantının sonunda muhtarların sorun ve taleplerini de dinleyen Kaymakam Esen, dile getirilen tüm sorunların ilgili kurum veya kuruluşlara iletileceğini ve sonucundan mahalle muhtarlığının yazı ile bilgilendirileceğini ifade etti. Esen, devletin bütün kurumlarıyla sorunların çözümünde aktif davranacağını da sözlerine ekledi.
 

 


 

 

Muhtarlarla yapılan toplantının ardından Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Kaymakam Esen ve beraberindekiler, okul öğretmenleriyle bir araya gelerek okulda yapılan çalışmaları dinledi ve özverili çalışmalarından dolayı başta okul müdürü olmak üzere bütün öğretmenlere teşekkür etti.

 

Kaymakam Metin Esen’e Çamlıdere Mahallesi ziyaretinde, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile ilçe idare şube başkanları eşlik etti.

 

BİHA

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık