Ana Sayfa Gündem DEDAŞ'tan Urfa'ya yatırım: 4 bin abone etkilenecek!

DEDAŞ'tan Urfa'ya yatırım: 4 bin abone etkilenecek!

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Direkli Mahallesindeki 2 milyon 200 bin liralık yatırımın1.2 milyonluk ilk etabını bir süre önce tamamlayan Dicle Elektrik, söz konusu yatırımın 1 milyon liralık ikinci etabına başladı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2019 Çarşamba 12:41
DEDAŞ'tan Urfa'ya yatırım: 4 bin abone etkilenecek!

Dağıtım bölgesindeki müşterilerine kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji vermek için çalışan Dicle Elektrik, planlı yatırımlarını ara vermeksizin sürdürüyor. 

Bu çerçevede Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından Direkli Mahallesindeki elektrik şebekesini yenilemeye başladı. Söz konusu yatırımın 1.2 milyon liralık ilk kısmı ile mahallede 8 bin 500 metre alpek ve 72 bin metre abone kablosu döşenirken, cadde ve sokaklara 215 beton direk dikildi. Yatırım kapsamında 340 adet Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu'nun (DÜSOP) montajı da tamamlandı.

4 BİN ABONE OLUMLU ETKİLENECEK 

Mahallede yaşayan yaklaşık 4 bin aboneyi ilgilendiren yatırımın 1 milyon liralık ikinci etabına ise Kurban bayramından önce başlanılmıştı. Yatırım kapsamında, öncekine ek olarak 10 bin metre daha alpek kablosu ile 41 bin metre de abone kablosu döşendi. 

Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan yatırım ile birlikte, Direkli Mahallesinde aşırı yükten dolayı yaşanan abone kaynaklı arızaların azalması, hatta önemli ölçüde ortadan kalkması bekleniyor.

BİHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık