Ana Sayfa Gündem Başkan Beyazgül, Fetih Yolcularını Uğurladı

Başkan Beyazgül, Fetih Yolcularını Uğurladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 1071 Malazgirt Zaferi'nin 948'inci yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek "Ahlat ve Malazgirt Anadolu'nu Fethi 1071 Anma" törenlerine katılacak olan gençleri uğurladı.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2019 Pazartesi 12:24
Başkan Beyazgül, Fetih Yolcularını Uğurladı

Malazgirt Zaferi'nin 948'inci yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek "Ahlat ve Malazgirt Anadolu'nu Fethi 1071 Anma" törenleri bu yıl büyük bir buluşmaya daha ev sahipliği yapacak. AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Şanlıurfa'dan bin genci etkinlikler için Malazgirt'e gönderdi. Yola çıkmadan önce gençlerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Mehmet Salih Saraç ve parti üyeleri eşlik etti.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL: TARİHİMİZ BÜYÜK VE GÜZEL KAHRAMANLIKLARLA DOLU

 

Yolculuğa katılan herkese teşekkür eden Başkan Beyazgül, "Bin gencimizi Malazgirt'e gönderdik. Malazgirt bizim tarihimizde çok önemli yeri olan bir konudur. Sultan Alparslan Malazgirt'e ayak bastığında başında sarığı ile diyor ki, 'Ben şehit olursam bu sarığı bana kefen yapın' diyor. Anadolu'ya ilk adım atışımızdır. Bin yıldır Anadolu'dan bizleri defalarca atmak istediler. Ama bu millet kefeni başında olarak bu topraklara girmiştir. Güçlü olarak, ölümü göze alarak milletimiz bu topraklarda kalmıştır ve bu nedenle kimsenin bize gücü yetmemiştir. 15 Temmuz da Haçlı Seferleri'nin bir benzeridir. Bu milleti bölüp parçalamak ve içten birbirine düşürme amaçlı yapılmıştı. Bu oyuna da gelmedik. Tarihimizde büyük ve güzel kahramanlıklarımız var. Bugün bin kişiyi bir arada görünce 'Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik, Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik' şiiri aklıma geldi. Malazgirt etkinliğine katılan bin gencimize teşekkür ediyorum. Bugünün Alparslan'ı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la Malazgirt'te bir daha buluşacağız. Bir dünya lideridir ve tarih altın harflerle yazmalıdır cumhurbaşkanımızın ismini. Mazlumların, bütün İslam ümmetinin umududur Recep Tayyip Erdoğan. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Bayrağımız inmeyecek, devlet bölünmeyecek ve millet parçalanmayacak" dedi.

 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız da, "Sultan Alparslan'ın açtığı yolda Malazgirt'te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan etkinliklere katılacağız. 2023-2053 ve 2071 hedeflerine hep birlikte yürümüş olacağız. Şanlıurfa'dan 24 otobüs ile bin kişi ile katılım sağlıyoruz. Rabbim kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin. Desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise " Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde tarihimiz zaferlerle dolu ecdadımızı Malazgirt'te anacağız. Hep birlikte durmadan yeni bir Türkiye, yeni bir dünya düzeni için koşmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

     

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık