Ana Sayfa Ekonomi Bakan açıkladı: Personel alımı yapılacak!

Bakan açıkladı: Personel alımı yapılacak!

Bakan Selçuk, "Bin ASDEP personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek haftaya başvurularımızı almaya başlayacağız" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2019 Salı 11:21
Bakan açıkladı: Personel alımı yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, personel alımı ile ilgili açıklamasında şu ifaderelere yer verdi:

 "2 bin 313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak. Bin işçi alımı için ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak."

ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sağladığı sosyal yardımların amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı yerinde, etkin bir şekilde denetlenebilecektir.

BİHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Doğal gaz ve elektrikle ilgili flaş karar!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık